#1 2015-07-23 14:03:15

anna
Gość

Księgowanie przelewów w Smart Banku - w jakich godzinach?

Czy rzeczywiście księgowanie przelewów w Smart Banku jest tak niezawodne i szybkie, jak o tym piszą na stronie?
Jakie są wasze doświadczenia z przelewami w tym banku?
Kiedy dokładnie Smart Bank księguje przelewy na kontach osobistych.

#2 2015-09-10 12:09:02

piter
Gość

Odp: Księgowanie przelewów w Smart Banku - w jakich godzinach?

Ja osobiście nie mam ani nie słyszałem, żeby ktoś miał problemy z księgowaniem przelewów w Smart Banku.

Wykonuję ich sporo, nikt nigdy nie żalił się, że pieniądze doszły z opóźnieniem.

http://www.banki-opinie.info/bank-smart … t1090.html

Odwrotnie, wiele razy dostawałem informację od osób, którym wysyłałem pieniądze, że przelew dotarł jeszcze tego samego dnia. Generalnie sesje wychodzące są 3, ostatnia około 14, więc jeśli wyślesz przelew rano albo koło południa, jest duże prawdopodobieństwo, że zostaną dostarczone jeszcze tego dnia. Chociaż z drugiej strony sporo zależy też od banku odbiorcy.

Generalnie to bank smart ma opinie raczej pozytywne w tej kwestii

#3 2015-10-10 14:41:39

Piotrowiec
Gość

Z tego co wiem, to w Smart Bank księgują przelewy przed godziną 12 w południe. Tak wynika przynajmniej z mojego doświadczenia. Jeśli wysyłałem pieniądze ze swojego innego konta, to na następny dzień zazwyczaj po południu już były.
Jednak czy jest to smart bank czy jakiś inny bank, to zazwyczaj z banku do banku trwa to do 24 godzin, oczywiści w dni robocze.
Jak przelejesz pieniądze w piątek w godzinach popołudniowych, to raczej na pewno dojdą w poniedziałek.
Jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby środki pojawiły się w weekend, ale ktoś może ma takie doświadczenie?

#4 2015-10-15 12:18:46

Bziku
Gość

Każdy bank w Polsce ma tak samo jak smart bank. Nie spodziewajcie się, że jakiś bank do innego banku przeleje pieniądze w ciągu kilku minut. Chyba, że ze sobą jakoś współpracują, albo mają wspólne sektory, albo też są to tylko dwie marki tego samego banku. Bo czasem tak bywa, na przykład Alior Bank miał elegancką markę, ale chcieli też zrobic konto młodzieżowe z płatnościami internetowymi z cash backiem i takimi tak pierdółkami. Tak naprawdę wszystkie systemy obsługiwały te dwa konta i wtedy przelewy z jednego do drugiego banku mogły iść szybko. W przypadku normalnych przelewów z banku do banku zazwyczaj jest to na następny dzień.

#5 2015-10-21 09:43:23

Waldemar
Gość

anna napisał/a:

Czy rzeczywiście księgowanie przelewów w Smart Banku jest tak niezawodne i szybkie, jak o tym piszą na stronie?
Jakie są wasze doświadczenia z przelewami w tym banku?
Kiedy dokładnie Smart Bank księguje przelewy na kontach osobistych.

No mnie jakoś zwykle pieniądze na smart konto dochodzą jakoś dzień później po tym jak wysłane są z innego konta od znajomych więc w miarę szybko.
Nigdy się nie zagłębiałem w to dokładnie w jakich godzinach dokładnie księgowane sa przelewy w smart Banku ale tak jak to wyżej zostało opisane, że nie różni się to zbytnio od pracy innych banków i raczej księgowane sa w podobnych godzinach. Dodatkowo zawsze jest możliwość skorzystania z szybkiego przelewu (trzeba za niego zapłacić) i pieniądze dochodzą na konto w ciągu chwili  smile

#6 2015-11-01 19:22:05

irek
Gość

Z tego co widzę, to zawsze jak wykonuję przelew do mojej dziewczyny na konto w PKO BP to zawsze jej dochodzą pieniądze na następny dzień więc jeden dzień to na pewno minimum, które muisz czekać w wysłaniu przelewu żeby doszedł.
jeśli chodzi o przelewy wewnętrzne to pewnie jak w innych bankach księgowane są automatycznie (nie sprawdzałem ale tak działają systemy bankowe).
A czy wiecie może ile trwa wpłacanie na konto w smart banku przez wpłatomat euronetu?
Czy taka wpłata księgowana jest od razu?

#7 2015-11-02 10:06:09

Jicek
Gość

Czy ktoś wie, ile można założyć lokat z oprocentowaniem 4% dla nowych klientów? Bo to chyba jest najlepsze oprocentowanie, ale niestety mają narzucony limit umożliwiający wpłatę tylko 10 tysięcy złotych. Zatem na takiej lokacie w skali miesiąca nie zarobi się dużo. No chyba, że będę mógł otworzyć ich co najmniej kilka.

Później niestety oprocentowanie jest takie stosunkowo normalne i nie wyróżniające się na tle konkurencji. Ale może nie doczytałem czegoś w ich ofercie szczegółowej? Naprawdę nie widzę tego, co chcę znaleźć.

#8 2015-11-27 02:37:11

irka
Gość

Kto mi powie jaki jest w Bank Smart czas przelewu? Mam w tym momencie na myśli zarówno krajowe przelewy, jak i zagraniczne. Proszę o pomoc.

#9 2015-12-08 23:38:45

BitchPlease
Gość

Nastawcie się ludziska, że księgowanie przelewu będzie miało miejsce nie dalej jak na następny dzień i prawdopodobnie też nie wcześniej niż na następny dzień. Nie ma tutaj żadnych nowości ani innowacji, bo każdy bank tak ma. /nawet jeśli bank x będzie przelewał kasę natychmiast, to bank y może odbierać te pieniądze dopiero na nastepny dzień w określonych godzinach.
Rzadko bardzo zdarzało mi się, żeby pieniądze były dopiero 2 - 3 dni później po wysłaniu pieniędzy przez kogoś z innego banku. Jednak optymalnie warto nastawić się jest na fakt, że pieniądze będą kolejnego dnia.

#10 2015-12-22 10:11:32

mirabel
Gość

A jak to jest z tym księgowaniem przelewów na koncie firmowym w smart banku - bo tutaj potrzebuje się tego dokładnie dowiedzieć?
Wyczytałem w jakimś artykule z przed pół roku, że w smart banku nie ma tych szybkich przelewów - czy to prawda?
Jeśli wysyłam pieniądze przelewem na rachunek ZUS albo US - to jak długo maksymalnie takie przelew może iśc? Po jakim czasie zostanie on na tym koncie u nich zaksięgowany?

o pytania odnoście konta firmowego smart biznes - jeśli ktoś z was ma to konto i używa to bardzo proszę o wyjaśnienie i odpowiedzi na moje pytania.

#11 2015-12-23 15:03:42

Bits
Gość

Jak co jakiś czas zaglądam na stronę internetową Smart Banku, to jednocześnie zastanawiam się, jak często dodawane są nowe produkty, a przynajmniej zmieniają one swoją formę. Czasami jest cisza i nic kompletnie się nie dzieje, a czasami jest wysyp nowych lub pozmienianych produktów. Chciałbym natrafić na jakieś fajne oszczędzanie, ale właściwie nie wiem, kiedy można spodziewać się fajniejszych warunków. Czy będą one teraz lepsze, a później niestety nie będą wyróżniać się aż tak swoją atrakcyjnością, czy może jednak odwrotnie.

#12 2016-02-05 21:53:39

Majeczka
Gość

Moje przelewy w smart banku dochodzą zazwyczaj jeden dzień tzn. że jak np. dzisiaj wyślę to jutro będą już u kogoś na kącie. Nie miałam sytuacji żeby szły dłużej albo krócej. Ogólnie taki czas jest chyba normalny (jak we wszystkich bankach). Jest tylko jeden minus, a mianowicie chodzi mi o to, że nie ma opcji natychmiastowych przelewów internetowych...A to moim zdaniem powinien być standard w każdym banku. No a tak poza tym to uwielbiam ten bank smile Nie zawiódł mnie jeszcze ani razu i do tego wszystko (prawie wszystko) jest tam darmowe, więc nie zamierzam zamieniać go na żaden inny i polecam go każdemu smile

#13 2016-02-28 12:30:06

Mateusz
Gość

ja nigdy nie miałem problemów z księgowaniem przelewów w smart koncie - dochodziły w sumie tak samo jak wcześniej miałem konto w mBanku - do mnie także nie ma większych różnic - jak ktoś mi przelewa to z reguły pieniądze są tego samego dnia albo dzień później u mnie na koncie smile
Tak więc dla osób, które zastawiają się nad tym czy otworzyć to konto to o szybkość przelewów nie ma się co martwić bo nie ma większej różnicy niż w innych bankach, zresztą w internecie masz teraz te szybkie płatności i jak zależy Ci na tym żeby pieniądze do kogoś doszły od razu to warto sobie wysłać kasę przez taki portal wtedy automatycznie dochodzi kasa na konto.

#14 2016-07-08 18:42:09

Waldko
Gość

Sesje w Smart Banku kiedy są pytasz? Przecież masz informację u nich na stronie. Jeśli chodzi o sesje wychodzące, to są w godzinach 8, 12 i 14.15. Co się zaś tyczy przychodzących to godziny są: 11.30, 15.30 i 17.30. Oczywiście bierz poprawkę na to w jaki dzień robisz przelew, w wolne dni banki nie pracują.

Szybka odpowiedź

Wprowadź wiadomość i wyślij
Jesteś człowiekiem czy robotem?

Sprawdzenie czy jesteś człowiekiem czy robotem.

Stopka

Forum oparte na FluxBB